WP Rocket 3.3.7 - en to el translation catalogue (71 entries)

en: Your site is hosted on %s, we have enabled Varnish auto-purge for compatibility.
el: Το site σας φιλοξενείται στο %s. Έχουμε ενεργοποιήσει τον αυτόματο καθαρισμό του Varnish για λόγους συμβατότητας.

en: Your installation seems to be missing core Kinsta files managing Cache clearing and CDN, which will prevent your Kinsta installation and WP Rocket from working correctly. Please get in touch with Kinsta support through your %1$sMyKinsta%2$s account to resolve this issue.
el: Φαίνεται ότι από την εγκατάστασή σας απουσιάζουν βασικά αρχεία για τη διαχείριση της εκκαθάρισης της Cache και του CDN. Αυτό θα εμποδίσει την ταυτόχρονη λειτουργία του WP Rocket με την εγκατάστασή σας στο Kinsta. Παρακαλώ, επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Kinsta μέσω του %1$sMykinsta%2$s λογαριασμού σας, για να επιλύσετε αυτό το πρόβλημα.

en: Preload the sitemap from the Jetpack plugin
el: Προφόρτωση του sitemap από το Jetpack plugin

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
el: Αναγνωρίσαμε αυτόματα το sitemap που δημιουργήθηκε από το plugin %s. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, για να γίνει προφόρτωσή του.

en: Support
el: Τεχνική Υποστήριξη

en: Docs
el: Εγχειρίδια Χρήσης

en: FAQ
el: Συχνές Ερωτήσεις

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Clear this cache
el: Εκκαθάριση της cache

en: %s Update Rollback
el: %s Επιστροφή σε προηγούμενη έκδοση

en: Settings import failed: you do not have the permissions to do this.
el: Η εισαγωγή των ρυθμίσεων απέτυχε: δεν έχετε την άδεια γι' αυτή την ενέργεια.

en: Settings import failed: no file uploaded.
el: Η εισαγωγή των ρυθμίσεων απέτυχε: δεν ανεβάσατε κάποιο αρχείο.

en: Settings import failed: incorrect filename.
el: Η εισαγωγή των ρυθμίσεων απέτυχε: λάθος όνομα αρχείου.

en: Settings import failed: incorrect filetype.
el: Η εισαγωγή των ρυθμίσεων απέτυχε: λάθος τύπος αρχείου.

en: Settings imported and saved.
el: Η εισαγωγή και αποθήκευση των ρυθμίσεων ολοκληρώθηκε.

en: Cloudflare development mode error: %s
el: Σφάλμα Cloudflare develoment mode: %s

en: Cloudflare cache level error: %s
el: Σφάλμα Cloudflare cache level: %s

[ctx: Cloudflare caching level]
en: Standard
el: Τυπικό

en: Cloudflare cache level set to %s
el: Το επίπεδο cache του Cloudflare έχει οριστεί σε %s

en: Cloudflare minification error: %s
el:  Cloudflare σφάλμα ελαχιστοποίησης: 1%s

en: Cloudflare minification %s
el: Ελαχιστοποίηση από το Cloudflare 1%s

en: Cloudflare rocket loader error: %s
el: Σφάλμα Cloudflare rocket loader: %s

en: Cloudflare browser cache error: %s
el: Σφάλμα cache περιηγητή από Cloudflare: %s

en: Cloudflare browser cache set to %s seconds
el: Η cache περιηγητή  έχει οριστεί από το Cloudflare σε %s δευτερόλεπτα

en: Clear cache
el: Εκκαθάριση cache

en: Never cache this page
el: Απενεργοποίηση caching σε αυτήν τη σελίδα

en: Activate these options on this post:
el: Ενεργοποίησε τις επιλογές γι' αυτό το άρθρο:

en: LazyLoad for images
el: LazyLoad για εικόνες

en: LazyLoad for iframes/videos
el: LazyLoad για iframes/videos

en: Minify/combine CSS
el: Ελαχιστοποίηση/συνδυασμός CSS

en: Minify/combine JS
el: Ελαχιστοποίηση/συνδυασμός JS

en: Optimize CSS Delivery
el: Βελτιστοποίηση Διανομής CSS

en: Activate first the %s option.
el: Ενεργοποίησε πρώτα την 1%s επιλογή.

en: <strong>%1$s</strong> has not been deactivated due to missing writing permissions.<br>
    Make <strong>%2$s</strong> writeable and retry deactivation, or force deactivation now:
el: <strong>%1$s</strong> δεν έχει απενεργοποιηθεί λόγω απουσίας άδειας εγγραφής του αρχείου.<br>
    Αλλάξτε την άδεια του αρχείου <strong>%2$s</strong> σε εγγράψιμη και προσπαθήστε ξανά ή επιβάλλετε την απενεργοποίηση τώρα:

en: Deactivate
el: Απενεργοποίησε

en: Would you allow WP Rocket to collect non-sensitive diagnostic data from this website?
el: Θα επιτρέψετε στο WP Rocket να συλλέξει μη ευαίσθητα διαγνωστικά δεδομένα από αυτόν τον ιστότοπο;

en: This would help us to improve WP Rocket for you in the future.
el: Αυτό θα μας βοηθήσει να βελτιώσουμε το WP Rocket για εσάς στο μέλλον.

en: What info will we collect?
el: Τι πληροφορίες συλλέγουμε;

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect if granted permission. WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
el: Παρακάτω δίνεται μια λεπτομερής απεικόνιση όλων των δεδομένων που θα συγκεντρώσει το WP Rocket, εάν χορηγηθεί άδεια. Το WP Rocket δεν θα μεταδόσει ποτέ ονόματα τομέα ή διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (εκτός από την επικύρωση άδειας), διευθύνσεις IP ή κλειδιά API τρίτου μέρους.

en: Yes, allow
el: Ναι, επιτρέπω

en: No, thanks
el: Όχι, ευχαριστώ

en: Thank you!
el: Ευχαριστούμε!

en: WP Rocket now collects these metrics from your website:
el: Το WP Rocket συλλέγει αυτά τα στοιχεία από το site σου:

en: %s: Cache cleared.
el: %s: Έγινε εκκαθάριση της cache.

en: %s: Post cache cleared.
el: %s: Έγινε εκκαθάριστη της cache του άρθρου.

en: %s: Term cache cleared.
el: %s: Έγινε εκκαθάριση της cache των όρων ταξινομίας

en: %s: User cache cleared.
el: %s: Έγινε εκκαθάριση της cache χρήστη.

en: Force deactivation
el: Αναγκαστική απενεργοποίηση

en: Dismiss this notice.
el: Απορρίψτε την παρούσα ειδοποίηση.

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: License
el: Άδεια Χρήσης

en: API key
el: Κλειδί API

en: Email address
el: Διεύθυνση Email

en: Dashboard
el:  Πίνακας Ελέγχου

en: Get help, account info
el: Βοήθεια, πληροφορίες λογαριασμού

en: My Status
el: Η Κατάστασή μου

en: Rocket Tester
el: Δοκιμαστής Rocket

en: I am part of the WP Rocket Beta Testing Program.
el: Είμαι μέρος του προγραμμάτος beta δοκιμών του WP Rocket.

en: Rocket Analytics
el: Αναλυτικά Στοιχεία Rocket

en: I agree to share anonymous data with the development team to help improve WP Rocket. %1$sWhat info will we collect?%2$s
el: Συμφωνώ να μοιραστώ ανώνυμα δεδομένα με την ομάδα ανάπτυξης για να βοηθήσω στη βελτίωση του WP Rocket. %1$s Τι πληροφορίες θα συλλέξουμε; %2$s

en: Basic cache options
el: Βασικές επιλογές cache

en: Mobile Cache
el: Cache για κινητά

en: Speed up your site for mobile visitors.
el: Επιταχύνετε τον ιστότοπό σας για επισκέπτες από κινητά.

en: We detected you use a plugin that requires a separate cache for mobile, and automatically enabled this option for compatibility.
el: Εντοπίσαμε τη χρήση ενός plugin που απαιτεί ξεχωριστή μνήμη cache για κινητά και ενεργοποίησαμε αυτόματα αυτήν την επιλογή για συμβατότητα.

en: User Cache
el: Cache Χρήστη

en: %1$sUser cache%2$s is great when you have user-specific or restricted content on your website.
el: %1$sΗ cache χρηστών%2$s είναι σημαντική, όταν έχετε συγκεκριμένο περιεχόμενο ανά χρήστη ή περιορισμό πρόσβασης σε περιεχόμενο στον ιστότοπό σας.

en: Cache Lifespan
el: Διάρκεια ζωής της Cache

en: Activate Imagify
el: Ενεργοποίησε το Imagify

en: Install Imagify for Free
el: Εγκατέστησε δωρεάν το Imagify

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
el: Επιταχύνετε τον ιστότοπό σας και ενισχύστε το SEO μειώνοντας τα μεγέθη αρχείων εικόνας χωρίς να χάσετε την ποιότητα, με το Imagify.

en: More details
el: Περισσότερες λεπτομέρειες
